در حال حاضر اینجا

چشمه ها

در اطراف بیاضه تعدادی چشمه قرار دارد که اکثرا فصلی و از اب آنها برای کشاورزی استفاده نمی شود و عمدتا به عنوان آبشخور شتر یا دام های مطقه یا جایگاه تفریح مورد استفاده قرار می گیرد. به گفته اهالی تعداد آنها در قدیم 33 چشمه بوده که در حال حاضر برخی از آنها خشکیده است. مهمترین انها در حال حاضر عبارتند از : چشمه شیخ حسن، این چشمه در 3 کیلومتری جنوب غربی بیاضه واقع شده و آب تا حدودی لب شور است، ولی چشمه ای تقریبا دائمی است و محل تفریح مردم به خصوص در ایام نوروز می باشد.

چشمه نستون یا نیستان: این چشنه حدودا در 6 کیلومتری جنوب غربی بیاضه قرار دارد، در اطراف آن درختان بادام کوهی، بنه، توت، تک درختی از بید مجنون قرار دارد که از دل کوه بیرون امده و آب آن شیرین است. چشمه دیگری موسوم به در انجیر در نزدیکی ان قرار دارد.

چشمه های سورک بالا و سورگ پایین: این چشمه ها نیز در 3 کیلومتری جنوب بیاضه قرار دارد. آبشخور شتر و دام هاست. آب آن شیرین و چشمه هایی فصلی اند.

چشمه علی بیک و آب کارخانه و چشمه کلاغو: این چشمه ها نیز در جنوب بیاضه واقع شده، محل چرای دام های وحشی و آبشخور شتر است. در نزدیکی چشمه کلاغو چند درخت نخل وجود دارد. این چشمه ها نیز فصلی هستند.

چشمه بن ماله ، آب کرم و آب تلخو: چشمه بن ماله در 6 کیلومتری جنوب بیاضه، و چشمه آب تلخو و اب کرم در 9 کیلومتری همین چشمه واقع شده. در کنار این دو چشمه چندین درخت سنجد قرار گرفته اند.

برچسب ها:

درباره هتل ،اخبار هتل، گالری تصاویر هتل یه تا ، هتل سنتی یه تا ، تعرفه های هتل سنتی یه تا ، تماس با هتل سنتی یه تا ، رزرواسیون هتل سنتی یه تا ، مسیریابی هتل یه تا ، موقعیت جغرافیایی بیاضه ، راه های بیاضه ، گویش و لهجه بیاضه ، غذاهای محلی بیاضه ، پوشش گیاهی بیاضه ، حیات وحش ،نارین قلعه ، پستی و بلندی بیاضه ، سافاری در بیاضه ، چشمه های بیاضه ، پایاب ها و قنات های بیاضه ، آسیاب بیاضه ، ساباط های بیاضه ، بادگیرهای بیاضه ، خانه های قدیمی بیاضه ، پلی گون های نمک ، رمل و تپه های شنی ، کویر گردی ،بادگیرهای بیاضه

تماس با هتل کویری يه تا


تلفن :
03146346186
03146346187
03146346189
فكس:
03146346191
شماره همراه:
09122196216
ایمیل هتل:
email@yatahotel.ir
شماره پیامک
30008160000024

راه هاي بياضه


مسیرهایی که میتوان به بیاضه راه یافت عبارتند از: